Vyhledávání

Ostatní dotazy

Příspěvek

Vaše jméno či přezdívka
Titulek
Text
Opište kód Kód
Antidepresiva (Kristýna | 8/2/2011 9:02:00 PM)
Dobrý večer,poslední dva roky mám příšerný stres, neustále mi buší srdce, jako bych měla strach. Vím, kde je zřejmě příčina, ale o tom teď nechci mluvit. Vlastně každý kómu něco řeknu, mě nikdy nepochopí a říká, že t jsou blbosti. Neustále nad nečím přemýšlím a je mi i špatně, nemám z ničeho radost, protože jsem ponořená v myšlenkách, klepu se, jsem nervozní a připadám si, že nikoho nemám. Jsem pschyicky na dně, tak bych se chtěla zeptat, zda by jste mi nedoporučila nějaká antidepresiva? Nic na spánek nebo podobně, spíše na uklidnění, abych přišla na jiné myšlenky apd. Jistě chápete. Hlavně nic s třezalkou, kterou jsem již zkoušela a která navíc ovlivňuje účinky HA! Pila jsem čaje, jedla tablety a nic! Byla bych Vám nesmírně vděčná, k psychologovi se bojím jít, tak to mi prosím neraďte. Děkuji Vám , mějte se krásně! Kristýna
RE: Antidepresiva (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 9/6/2011 4:20:49 PM)
Zbytečně se trápíte, pomůže Vám kombinace psychoterapie a léků. Bez návštěvy lékaře se však neobejdete. Nemějte obavy, návštěva odborníkanení není ani bolestivá, ani nepříjemná.
extrasystoly (Petr | 4/26/2011 12:45:30 PM)
Vážená paní doktorko, je mi 31 let a nyní (před pár dny) se u mne patrně vyskytly tzv. extrasystoly (pocit přeskakování srdce, bušení srdce). Docela z toho panikařím. Jsem dost nervák (i nějaké fobie), měl jsem toho v nedávné době hodně a mám i psychicky náročnou práci. Asi bych se potřeboval zklidnit, což ale samo jaksi nejde. Dočetl jsem se na internetu, že nejčastěji jsou ES právě od nervů (asi psychosomatická záležitost). Trošku mi pomáhá lexaurin, ale asi sám o sobě problém nevyřeší. Rád bych se zeptal, zda máte s tímto problémem nějaké zkušenosti, do jaké míry se daří v praxi tento problém vyřešit a zda se domníváte, že bych měl vyhledat pomoc psychiatra či zda to odezní samo. Asi se moc pozoruji, ale je to skutečně dosti nepříjemná věc. Velmi děkuji za Vaši odpověď. Petr
RE: extrasystoly (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:59:16 PM)
Vážený pane, především navštívte Vašeho lékaře, aby zkontroloval Vaše srdíčko (EKG). Pak bude na místě návštěva psychiatra aby byla zahájena léčba. Většinou při těchto somatických důsledcích paniky a úzkosti pomáhají antidepresiva, Lexaurin dlouhodbě není dobrá volba. V praxi Váš problém se dá efektivně odstranit.
Červenání - růžovka (ZP | 4/18/2011 8:02:25 PM)
Dobrý den paní doktorko,
už 2 roky trpím nemocí růžovka (červenám se), je to velice ošklivá nemoc. Ničí mi to osobní i pracovní život. Chtěla bych se zeptat, zda mi může psycholog předepsat nějaké léky. A pokud mi je předepíše, jsou účinné? Velice děkuji za odpověď
RE: Červenání - růžovka (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:53:35 PM)
Hezký den, psycholog může nabídnout psychoterapii,účinná je tzv. kognitivně behaviorální terapie (KBT). Léky Vám může předepsat psychiatr. Většinou jsou to antidepresiva. Kombinace léků a psychoterapie Váš stav určitě zlepší.
Deprese a nespavost (Baboka | 4/12/2011 9:43:10 PM)
Dobrý večer, je mi 15 let a už druhým rokem trpím depresemi a od malička nespavostí. Léky na spaní a antidepresiva brát nechci, neboť je riziko závislosti, navíc nemám moc v pořádku játra, tak bych chtěla poprosit o radu, jak bych se těchto problému mohla alespoň částečně zbavit, třeba nějakou přírodní metodou, cvičením apod.
Strach (Lucka | 9/15/2010 1:19:39 AM)
Dobrý den,
pokaždé, když se sama vracím v noci domů, zaparkuji na vjezdu na pole před domem a mám to 3-4 metry k brance. Nemůžu otevřít dveře od auta a jít domu. Mám pocit, že jakmile otevřu dveře od auta umřu, že mě něco zadáví. Většinou spím v autě a nebo jezdím po okolí (když je v autě zima), dokud se nerozední. V dětství mě napadl vlčák. Sousedi jednoho maji a nechají ho běhat po okolí, ale i když ho nevidím stejně nemohu z toho auta odejít. Zvláštní je, že když mě doprovazí přítel nemám strach. Potřebuji se toho zbavit protože pracuju na tři směny, ale nevim jak. Navíc si toho začína všímat okolí (rodiče), vědí že má strach z vlčáku, ale je jim divné, když je poprosím o doprovod k autu a říkam, že je tam vlčak(lžu...on by tam totiž mohl být) a on tam přitom není. I když si pokaždy říkam, že je to směšný a že tam nic neni adržím kliku od dveří ale neotevřu.
Poraďte mi prosím co má, dělat abych mohlajít v noci domu.

Lucka 22
RE: Strach (Autorizovaná odpověď: MUDr.Džamila Stehlíková | 9/20/2010 6:31:18 PM)
Máte klasickou fobii po traumatickém zážitku v dětství, která Vás nepříjemně omezuje v životě. Doporučuji kognitivně behaviorální psychoterapii, která by Vás měla „odnaučit“ se bát psů ve tmě. Tato terapie se provádí v naší ordinaci a u některých psychologů – odborníků na KBT. MUDr. D.Stehlíková
Astrolog (Klára | 8/16/2010 3:53:15 PM)
Dobrý den, byla jsem nedávno u astrologa pana Kuntoše a při výkladu horoskopu mě naprosto perfektně popsal, až jsem zírala (a nic jsem mu o sobě předem neříkala). Věnujete se též astrologii?
RE: Astrolog (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 9/20/2010 11:46:56 AM)
Bohužel nemám astrologickou kvalifikaci, preferuji osobní kontakt, hloubkový rozhovor a jen občas - psychotesty. Každý člověk ví o sobě víc, než si uvědomuje - musí se mu pomoci na to přijít a pochopit, co vlastně v životě chce a potřebuje. MUDr.D.Stehlíková
Antidepresiva v těhotenství (Kristýna | 7/23/2010 11:07:39 AM)
Dobrý den,
jsem v 8. měsíci těhotenství. Asi rok a půl před otěhotněním jsem začala brát Citalopram 20 mg 1X denně. Asi ve 3 měsíci těho. mi paní doktorka snížila dávku na 10 mg, což mi od začátku nečinilo žádné potíže. Mám ale teď strach, co to udělá s miminkem, aby mu to neublížilo, nemělo abstinenční příznaky apod.
Myslíte si, že mám na dávce 10 mg zůstat / i přes kojení / nebo by bylo lepší Citalopram úplně vysadit? Citalopram mi zabral velmi rychle a dobře, jsem dlouhou dobu bez potíží.
Děkuji za odpověď.
RE: Antidepresiva v těhotenství (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 7/25/2010 8:56:27 PM)
Vážená paní Kristýno,
antidepresiva v těhotenství upravují ošetřující lékaři - psychiatr a gynekolog. V osmém měs. těhotenství už to nemá smysl vysazovat, nebojte se, dítěti to neublíží. Ani abstinenční příznaky mít nebude, sntidepresiva nejsou návaková.
MUDr. D.Stehlíková
spolupráce s léčitelkou (Alena Samková | 7/16/2010 2:06:49 AM)
Dobrý den, teď už nepíšu kvůli sobě, lékaře na to už mám, ale ta má plnou kapacitu, píšu kvůli léčitelce Jožce Wenkeové a ostatním pacientům, jedná se o schizofrenii, sociální fobie, deprese, ale i neurózy. Lékaře, kteří jsou ocjhotni připustit spolupráci s léčitelem a přiznat, že je možné se úplně uzdravit, se těžko hledají. Tak se tedy ptám vás. Jožka Wendeová se dá vyhledat na stránkách centrum přírodní léčby. Je dobrá. Děkuji Samková
RE: spolupráce s léčitelkou (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 7/25/2010 9:39:38 PM)
Každý pacient má právo na péči, kterou si sám zvolí. Je to především jeho volba.
MUDr.D.Stehlíková
jak přestat kouřit (Martin | 7/3/2010 1:15:15 AM)
Hezký den,

několikrát jsem se pokoušel přestat kouřit ale vždy jsem tomu znovu propadl. Existuje nějaký stoprocentní způsob jak přestat kouřit?
Děkuji
Martin
RE: jak přestat kouřit (Autorizovaná odpověď: MUDr. D.Stehlíková | 7/3/2010 1:19:22 AM)
Pokud jste přestával kouřit už několikrát, přidejte k léčbě i léky. V poslední době se jako nejúčinnější ukázala léčba například pomocí patří přípravku CHAMPIX, který se začíná užívat už 1-2 týdny před dnem D kdy úplně přestanete kouřit. Léčba přípravkem CHAMPIX trvá minimálně 12 týdnů.
MUDr. D.Stehlíková
Doriavit (Somona W. | 6/29/2010 6:59:48 AM)
Očisťuji své tělo pravidelně Doriavitem Aqua Plus. Nehrozí nějaké předávkování či vedlejší účinky ?
RE: Doriavit (Autorizovaná odpověď: MUDr. D.Stehlíková | 7/3/2010 12:58:18 AM)
Jako u všeho platí zlaté pravidlo: všeho moc škodí. Nejlepším prostředkem pro očistu těla je voda. Pokud potřebujete pročistit pokožku do hloubky, ideální je sauna.
dotaz (Romana | 6/26/2010 6:16:57 PM)
Máte nějako zkušenosti s Prastinoformem ? Kamarádka po něm zhubla bez jojo efektu a zmyzela jí celulitida na hyždích.
RE: dotaz (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 7/3/2010 1:10:13 AM)
Pokud chcete úspěšně zhubnout, na prvním místě by měla být ušitá na míru redukční dieta a pravidelný pohyb, další podpůrné prostředky lze použít jako pomocnou metodu v případě nedostatečného efektu. Navíc každé tělo reaguje individuálně a to, co pomohlo kamarádce nemusí stejně fungovat u Vás.
dotaz (Romana | 6/21/2010 11:27:42 AM)
Kolik lidí léčíte přípravkem MEZEG a jaké s ním máte zkušenosti ?
RE: dotaz (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 6/22/2010 5:44:22 PM)
Vážená paní Romano,

Přesné statistiky nemám, ale Mezeg nepodávám moc často, spíše podávám léky s přímým vlivem na psychiku. Pokud ale Mezeg se předepisuje správně, tedy podle výsledků měření, jsou pak dobré výsledky.

MUDr. Džamila Stehlíková
Xenical (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/20/2010 7:53:22 PM)
Vážená paní Jano,
Pokud budete jenom brát léky, po jejich vysazení znovu rychle přiberete. Doporučuji postupnou změnu jídelníčku (ráda Vám s tím poradím, když odepíšete na formulář Zeptejte se) a dostatek pohybu, eventuálně cvičení. V naší ordinaci můžeme pro Vás připravit komplexní individuální program hubnutí včetně moderních bezpečných léků.
xenical (jana | 5/19/2010 8:41:56 AM)
Dobry den den jsem ráda že se takovým věcem věnují odborníci jako vy už je dost obchodníků "zcela určite hubnoucími přípravky".Chtěla bych se zeptat na Xenical kterej ma vlastně naučit nebo snížit příjem tůku,když ale budu jíst jako dosud zhubnu nebo ne?Děkuji.

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Odběr novinek