Jak zhubnout po porodu?

Ženy nejvíce přibírají po narození dítěte a v přechodu, proto v těchto životních obdobích doporučujeme speciální úpravu životosprávy. 

Vaše dítě Vám přináší radost a životní naplnění, ovšem starost Vám dělá těch pět nebo deset neplánovaných kilogramů navíc.
Podle odborníků nabere několikrát kilogramů navíc po narození dítěte skoro každá žena, ale málo kdo přesně ví, co s tím.
Pouze zlomek této hmotnosti tvoří děloha a prsní žlázy, většinu této váhy tvoří tekutiny a tuky, které se nashromáždily v těle ženy během těhotenství. 
Pokud ovšem budete mát dostatečně pohybu a pestrou zdravou stravu, už se za tři měsíce, nejpozději za půlroku vejdete do kalhot, které jste měla na sobě před těhotenstvím.
 
Kojte Vaše dítě!
 
Kojení nejen napomáhá vytvoření bližších citových vazeb matky a dítěte, ale napomáhá rychleji se zbavovat přebytečných kilogramů. Kojení má pozitivní vliv i na imunitu dítěte a chrání ho před obezitou v dospělosti.
V době kojení se nepřejídejte, nezapomínejte na mléko a mléčné výrobky. Pokud dobře snášíte mléko, denně byste měla vypít tri sklenice mléka, nejlépe s obsahem ne více než 1,5% tuku. Nezapomínejte na potraviny bohaté na bílkoviny – netučné druhy masa (nejlépe kuřecí a rybí). Dobrým zdrojem bílkovin je nízkotučný tvaroh. Pomůžeme Vám sestavit plnohodnotný jídelníček po porodu s ohledem na to, zda li ještě kojíte a vybereme nejvhodnější cvičení.
 
Jak mám cvičit?
 
Pokud porod proběhl císařským řezem, je zapotřebí být obzvlášť opatrná a před zahájením cvičení se poradit se svým lékařem.   Během šestinedělí se zvýšená fyzická námaha nedoporučuje, ale již několik dnů po porodu se osvědčily procházky – takže můžete vyrazit s kočárkem. Neobávejte se při tom překonávat i mírné stoupání. Po šestinedělí se můžete vrátit k Vaším oblíbeným cvikům, ovšem fyzickou zátěž zvyšujte postupně. I po porodu dítěte nesmíte zapomínat na sebe a na své zdraví.
 

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek