Jak překonávat stres

I když je stres každému důvěrně znám, různí lidé ho prožívají jinak. Někdo pociťuje strach a obavy z budoucna, neurčitou úzkost, jiný spíše napětí a bolesti svalů, svírání na hrudníku, pocit slabých nohou, bušeni srdce nebo potíže při soustředěni. Ženy často reagují na stres přejídáním nebo ztrátou chuti k jídlu - muži se zase častěji snaží řešit problémy alkoholem. Někteří lidé žádný stres necítí, ale  pak se u nich zjistí zvýšený krevní flak, průduškové astma nebo žaludeční vředy.

Když si vlastní úzkost uvědomujeme či ji podrobujeme analýze, lépe ovládáme situaci a nepropadneme panice. Při chronickém stresu je zapotřebí hledat jeho hlubší kořeny a navštívit odborníka - psychologa nebo psychiatra. V naší ordinaci Vám nejen poskytneme okamžitou pomoc při stresu a navrhneme léčbu, ale doporučíme psychoterapii, jejiž účinkem bude stresu předcházet.

První pomoc při stresu

První pomoc při stresu

Úspěšně zvládat stres pomáhá řada metod: ovládání dýchání, jóga, relaxace, meditace, léčivé rostliny či biologická zpětná vazba. Královnou všech postupů však zůstává psychoterapie.
Celý článek »
Aby práce nebyla stresem

Aby práce nebyla stresem

Plánováním času lze předejít stresu na pracovišti
Celý článek »

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek