Vyhledávání

Hubnutí

Rozhodli jste se zhubnout? Rádi Vám poradíme, jak na to. Kromě odborné pomoci v našem pražském centru pro hubnutí poskytujeme také on-line konzultace a poradenství.

V naší on-line poradně se můžete zeptat na cokoliv, co Vás zajímá. Získáte v ní odpověď od zkušeného odborníka na hubnutí.

Můžete si také domluvit sezení s odborníkem přímo v našem centru pro hubnutí.

Příspěvek

RE: Boky (MUDr.Džamila Stehlíková | 7/26/2011 2:22:41 PM )
Máte tak zvaný gynoidní nebo estrogenový typ postavy. Ženy a dívky Vašeho typu často zhubnou jen do pasu, ale hýždě a stehna zůstávají stejně masivní. Gynoidní typy tvarují postavu daleko obtížněji, protože místa ukládání tuku určují ženské pohlavní hormony estrogeny. Ve Vašem případě lze doporučit aerobní vytrvalostní cvičení (běh, kolo, rotoped) a dietu, které zohlední fáze ženského cyklu. Ve Vašem případě lépe vytvarujete postavu když zařadíte odlehčovací dny v druhé polovině cyklu, tedy posledních 14 dnů před menstruací.
Vaše jméno či přezdívka
Titulek
Text
Opište kód Kód
RE: nemůžu zhubnout (Autorizovaná odpověď: MUDr.Džamila Stehlíková | 12/7/2011 8:41:43 PM)
Potřebujete komplexní program úpravy nadváhy - jak jídelníček, tak pohyb. Prvním krokem by mělo být vyšetření skladby těla, především množství tělesného tuku, vody a svalové hmoty a celkové fyzické kondice. Podle těchto individuálních předpokladů lékař může vypracovat program ušitý Vám na míru. Cílem je výrazné snížení množství tuku tak, aby se ztráty nedotkly svalů, naopak, aby došlo k jejích posílení. Hubnutí v ordinaci pod lékařskou kontrolou je bezpečné, zlepší Vaší fyzickou kondici a sníží riziko civilizačních chorob - především srdečního infarktu, cukrovky, zvýšeného krevního tlaku, mozkové mrtvice nebo rakoviny.
Jak se zbavit závislosti (Jana | 11/28/2011 7:44:42 PM)
Dobrý den, mám velký problém potřebuju se zbavit závislosti na sladkém a cole už jsem zoufalá, denně jsem schopná sníst celou tabulku čokolády a vypít i 1.l. coca coly prosím, je nějaká náhražka. Moc děkuji za případnou odpověĎ
hubnutí (Zuzina | 11/26/2011 7:03:19 PM)
Dobrý den, chci zhubnout, už jsem omezila jídlo a příjmám asi 1300 Kcal denně (vážím 81kg a jsem vysoká 170 cm) Začala jsem chodit do fitcentra na alpinning, chodím tam 2x za týden, a ve škole máme 2x týdně tělák, jinak se moc nehýbu.
Stačí to na zhubnutí?
RE: hubnutí (Autorizovaná odpověď: MUDr.Džamila Stehlíková | 12/7/2011 8:50:54 PM)
Doporučuji přidat bílkovíny a omezit sacharidy (sladkosti, chléb, brambory, těstoviny). Pohyb by měl být méně intenzivní, ale déle trvající v pásmu 60-70% maximální tepové frekvencše a minimálně 3x týdně. Pak to půjde samo.
hubnutí (Květuška | 10/21/2011 9:57:12 PM)
Dobrý den,
prožila jsem těžké trauma
V noci se probudím šíleným hladem. Když se najím zase usnu. Ovšem váha letí nebezpečně nahoru, co mám dělat?

RE: hubnutí (Autorizovaná odpověď: MUDr.Džamila Stehlíková | 12/7/2011 8:46:51 PM)
Jídlem zaháníte úzkost, ale tudy cesta nevede. Doporučuji návštěvu odborníka - pomůže Vám nejen s přejídáním, ale i se stresem s traumatu,
hubnutí (Marie | 7/31/2011 3:02:51 PM)
Dobrý den,chtěla bych zhubnout ale nevim jak.měřím 160 a vážím 85kilo.Mám vysoký tlak tak nevim jestli mohu běhat nebo jezdit na kole.Jak ho mám snížit179 na115
RE: hubnutí (Autorizovaná odpověď: MUDr.Džamila Stehlíková | 9/6/2011 4:29:40 PM)
Nejprve Vám lékař musí upravit zvýšený tlak léčbou. I s léčeným zvyšeným krevním tlakem lze pod lékařským dohledem úspěšně cvičit - doporučuje se například chůze s hůlkami, crosstrenažer a další speciální cviky. Pokud navíc budete dodržovat redukční jídelníček, určitě zhubnete, pomůžete tělu vypořádat se se zvýšeným tlakem a snížite riziko mnoha chorob.
Boky (Mon | 7/14/2011 11:16:31 AM)
Dobrý den,moc vás prosím o radu.Je mi 17 let,měřím 160 cm a vážím okolo 56 kg.Myslím si,že mám takovou tu typickou ženskou postavu,rozšířené boky a větší stehna.Chtěla jsem se zeptat,jaký sport by mě zabral na moje boky.Bříško mám celkem dobré a na to mi stačí sklapovačky.Pokud je to možné chtěla bych nějaký druh sportu,který na boky zabírá nebo klidně nějaký osvědčený zeštíhlující krém. Každý kdo mě vidí říká,ty máš dobrou postavu,nemusíš vůbec hubnout,ale já sama vím,že zase tak štíhlá jak se zdám nejsem. Prosím vás,jaký sport by mě tedy pomohl?Třeba plavání? Začínám chodit také dvakrát týdně na bodystyling, tzn. 30 minut cvičíme svižně aerobic a potom 35 minut posilujeme.Potom už se jenom protahujeme a dýcháme.Doufám, že mi odpovíte a budu se na odpověď těšit. Děkuji.
RE: Boky (Autorizovaná odpověď: MUDr.Džamila Stehlíková | 7/26/2011 2:22:41 PM)
Máte tak zvaný gynoidní nebo estrogenový typ postavy. Ženy a dívky Vašeho typu často zhubnou jen do pasu, ale hýždě a stehna zůstávají stejně masivní. Gynoidní typy tvarují postavu daleko obtížněji, protože místa ukládání tuku určují ženské pohlavní hormony estrogeny. Ve Vašem případě lze doporučit aerobní vytrvalostní cvičení (běh, kolo, rotoped) a dietu, které zohlední fáze ženského cyklu. Ve Vašem případě lépe vytvarujete postavu když zařadíte odlehčovací dny v druhé polovině cyklu, tedy posledních 14 dnů před menstruací.
Rada (Anna | 7/14/2011 9:14:37 AM)
Dobrý den, je mi 19 ( 165 cm, 55 kg) zhubla jsem za 2 měsíce 8 kg. Jedla jsem pravidelně 6x denně menší porce a teď když jsem spokojena se svou vahou začala jsem jíst zase normálně jako dřív(snídaně,oběd,sv ačina,večeře)tak jsem začala přibírat(přitom nejím nijak moc - nepřejídám se,nejím sladkosti, piju jen čistou vodu, nejím nic tučného). Prosím poraďte co dělám špatně. Děkuji
RE: Rada (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 7/26/2011 2:27:51 PM)
Gratuluji k úspěšné redukci hmotnosti! K tomu, abyste ten úspěch udržela, mám dvě jednoduché rady: jeden den v týdnu vraťte se ke své dietě (vyberte si jeden den v týdnu natrvalo, například čtvrtek) a zařaďte pravidelné aerobní cvičení alespoň 30 minut 3 x týdně. Váha stoupne maximálně o 2 kg, pak se spolehlivě zastaví.
Jídelníček (Sazu | 7/9/2011 9:12:12 PM)
Dobrý den,je mi 18 let a vážím 73 kg.Chtěla bych zhubnout,ale mám problém,nevím jak začít.Před dvěma rokama jsem zhubla 10 kg a bohužel častým přejídáním jsem je opět nabrala.Bohužel,někdy se přejídám jen tak.Ale chtěůa bych to skončit a doopravdy zdravě zhubnout.Ale nevím jaký optimální jídelníček bych měla dodržovat.Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji, SAZU
RE: Jídelníček (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 7/12/2011 12:49:54 PM)
Potřebujete nejen cvičení a správný jídelníček, ale také plánování jídla, abyste se přejídala. Zkuste připravovat plán, co sníte následující den a pak odškrtávejte to co jste snědla a zapisujte „hříchy“. Pokud to nepomůže, stavte se u odborníka.
po porodu nemohu výrazněji zhubnout (Martina | 7/4/2011 3:50:54 PM)
Dobrý den, je mi 33 let, měřím 168 cm a vážím 75 kg, jsem 10 měsíců po porodu a nemohu výrazněji zhubnout, i když se snažím o vyváženou zdravou a pestrou stravu, pravidelně cvičím 2-3x do týdne (orbitrek, dvd kynychová břicho, pilates). Prosím můžete mi poradit, v čem by mohl být problém? Už si nějak nevím rady. Po porodu jsem zhubla teprve 5 kilo. Moc děkuji za radu.
RE: po porodu nemohu výrazněji zhubnout (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 9/6/2011 4:32:10 PM)
Cvíčite správně, zřejmě jste zhubla nějaký tuk, ale zároveň přibrala svaly - proto se celková váha výrazně nezměnila. Chce to změřit skladbu těla a podle toho přidat speciální zdravý jídelníček.
pet mesicu zdraveho jídla a zadny ubytek (Eunika | 5/12/2011 8:54:51 PM)
Dobrý den paní Doktorko, prosím o radu čím může být to, že už pět měsícu jím zdravě a pravidelně a nezbubla jsem ani kilo. Jim 5x denně, občas sport ale ne moc (z časových důvodů) a hlavně už pět měsícu dodržuji veškerá doporučení od odborníka. Bohužel se mi nedaří zhubnout. Mám 28 let, 85 kg. Můj jídelníček je ráno 7:00 džus,8:00 musli s jogurtem, 10:30 ovoce 12:00 klasický oběd 16:00 kefír a vecere jen salaty s bílkovinou zkrátka žádné sacharidy od oběda.... Nevím čím to může byt a proto prosím o radu. Moc děkuji S pozdravem Eunika
RE: pet mesicu zdraveho jídla a zadny ubytek (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:19:07 PM)
Vážená paní Euniko,
bohužel není Váš jídelníček vyvážený – měla byste zařadit zdravou kvalitní snídaní (například krajíc žitného chleba, Cottage, zelenina), odlehčit klasický oběd a ve Vašem věku minimálně 3x denně cvičit alespoň 30 minut v zóně spalování tuku – 60 až 80 % maximální tepové frekvence (lze vypočítat). Pak určitě budete úspěšná!
Hubnutí (Blanka | 5/9/2011 5:24:20 PM)
Dobrý den, měřím 164 cm a vážím 83 kg. Chtěla bych zhubnout pomocí pohybu i změny jídelníčku, proto bych Vás chtěla požádat, zda byste mi mohli poradit, jestli to dělám správně. K snídani ovesná kaše nebo celozrný rohlík s šunkou (nebo sýrem), k svačině ovoce, obědy mám v jídelně, druhá svačina jogurt (Activiva) a večeře (nejdéle v 7h) 2x rýžový chléb nebo 1/2 celozrn.rohlíku s tvarohem(nebo šunka; sýr). Myslím si, že zeleniny a ovoce jím málo. Pohyb cca 3x týdně (kolečkové brusle; plavání; posilování). Mám takto šanci nějak výrazně zhubnout? Předem velmi děkuji za odpověď.
RE: Hubnutí (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:24:39 PM)
Milá Blanko,
Vaše BMI je přes 30, což je už obezita. Doporučila bych Vám rozhodně přidat zeleninu nebo alespoň vlákninu z lékarny, nahradit oběd z jídelny dietním (jídelnířek můžeme doporučit) a 3x týdně cvičit vytrvalostně, to znamená místo posilování zařadit běh nebo kolo (nebo alespoň rotoped). Nezapomínejte na dostatek tekutin! První úbytek by se měl dostavit po 2-3 týdnech.
kalorie-zumba (KKasicka | 5/8/2011 2:14:51 PM)
Dobry den,když jim rano třeba rohlik s jogurtem,odpoldne normálně oběd, ale nee teda moc dietni..klidně kuřecí maso ale na trochu oleje s bramborem a večeře chleba s paštikou rajčetem nebo paprikou a prokladam to tedy polivkami do hrničku jestli mi bude stačit zumba? citim že jdou teda centrymetry dolu ale jde o to jestli to stačí i na delší dobu..je mi jasny že když jsem necvičila předtím tak ted to pujde dobře ale co potom?
RE: kalorie-zumba (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:29:27 PM)
Zumba je dobrá jednou týdně, ale měla byste zařadit ještě další aktivitu minimálně 1-2 týdně: běh, kolo nebo alespoň rychlou chůzi v délce minimálně 30 minut. Večer místo paštiky si dejte šunku a místo chléba si dejte raději něco s nižším glykemickým indexem, třeba trochu luštěnin nebo pohanku a hlavně zeleninový salát. A hodně tekutin!
Můžu věřit váze? (Renata | 5/6/2011 8:49:02 PM)
Dobrý večer, včera jsem byla zvážena a změřena na váze Tanita a dost jsem se zhrozila. Jelikož pravidelně sportuji (3 - 4 x týdně), nekouřím, jím málo a snažím se jíst i zdravě, výsledky mě dost vyděsily.
Třeba metabolický věk mi vyšel o 11 let větší, než je skutečný. Vyšlo mi také málo svalové hmoty 39,5%. Tuk mám 34,7%, tělesná zdatnost 2, BMR 1293 KJ. Jediným problémem se kterým se snažím bojovat je pitný režim.
Mám těmto hodnotám věřit? Co mám změnit, aby se hodnoty pohly k lepšímu?
Děkuji moc za odpověď. Renata
RE: Můžu věřit váze? (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:38:27 PM)
Milá Renato,
neděste se, ukazatelé Tanity jsou jen od toho, abyste věděla, jak se máte zlepšit.Zřejmě jste už hubla před tím. Svalů máte pořád víc než tuků, což je výborně, tekutiny můžete rychle doplnit, když budete cvičit, zlepší se kondice a stoupne metabolismus, který je opravdu nízký. Metabolický věk o 11 let větší srazíte dolů za pár měsíců. Co potřebujete: jídelníček a cvičení.
Můžeme poradit.
Rada (Bára | 5/4/2011 7:30:40 AM)
Dobrý den, je mi 20let, měřím 158cm a nyní vážím 73kg. Ráda bych zhubla tak 10kg, ale pořád se mi to nedaří. Snažím se pohybovat a omezit jídlo,ale pořád žádný výsledek. Můžete mi prosím poradit jak na to, či nějaký jídelníček a nebo léky. Děkuji za odpověď.
RE: Rada (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:33:27 PM)
Milá Báro, Vaše BMI je 29,2, což je blízko obezitě. Občasná a nepravidelná snaha nepomůže, jen se budete trápit bez úspěchu. Hubnout musíte podle odborného plánu - mít cíl, jídelníček a program cvičení. Můžeme pomoci - i korespondenčně.
Karnitin (Hanka | 4/30/2011 6:58:34 PM)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se dá koupit karnitin v lékárnach bez doporučení od lékaře?
RE: Karnitin (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:47:40 PM)
Jistě, L-Karnitin lze koupit bez receptu nejen v lékarnách, ale i ve fitness centrech. Je to skvělý doplňek potravy nejen pro úpravu nadváhy, ale i pro ochranu svalové hmoty.
Jak zhubnout (Anetka | 4/24/2011 8:23:54 AM)
Dobrý den,

Je mi 20let a měřím 158cm a vážím 72kg. Ještě před rokem jsem si prošla anorexií a moje nejnižší váha byla 44kg a právě během toho roku jsem díky přejídání se, přibrala na 72kg. Již rok navštěvuji psychiatra a mám předepsaný Prozac.
Zajímalo by mě, jak se dá v mém případě zhubnout na 55kg. Co mám pít, co jíst, jestli platí to, že se musí jíst 5krát denně. Zdravotní komplikace nemám, jsem v pořádku a sport miluji, ale ted se stydím chodit i plavat apod. protože moje postava je opravdu hrozná. Chtěla bych ze začátku cvičit doma. Mám rotoped, tak mě zajímá, jestli třeba stačí denně půlhodinky a pak zaposilovat na břicho. Taky nevím, co mám jíst na večeři.

Díky za radu.
RE: Jak zhubnout (Autorizovaná odpověď: MUDr. Džamila Stehlíková | 5/15/2011 4:51:22 PM)
Milá Anetko, ve Vašem případě musí být nápomocná nejen správná dieta a pohyb, ale navíc psychologické vedění, aby nedocházelo k poruchám příjmu potravy. Prozac je vpořádku, ale neuškodila by psychoterapie. Na rotopedu lze cvičit 30-45 minut 3x týdně.

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Odběr novinek