Časté dotazy

Chci zhubnout – kam se mám obrátit?  

   První krok k hubnutí je neobtížnějším, protože vyžaduje odhodlání. Částečně jste se už odhodlal(a) tím, že hledáte pomoc. Dalším krokem by mělo být vyšetření u kompetentního a specializovaného  odborníka, který se úpravě nadváhy věnuje profesionálně. Pomůže Vám určit nejen KOLIK byste měla zhubnout, ale  JAKÝ program je pro Vás nejvhodnější pro Vaší skladbu těla a Váš hormonální profil. Pokud máte na výběr, měla byste preferovat zkušeného odborníka, nejlépe lékaře.
   Součástí kvalitního vstupního vyšetření by měla být analýza tělesné skladby a množství tělesného a vnitřního tuku. Ptejte se, jestli je tato analýza součástí nabízených služeb.
   Jádrem každého kvalitního programu jsou postupné změny Vašeho životního stylu a stravovacích návyků tak, abyste si na ně v průběhu Vašeho programu zvykla a i po ukončení programu je převzala do Vašeho každodenního života. Ptejte se, jestli jsou součástí programu  trvalé změny životního stylu a stravovacích návyků.
   Hubnutí musí být efektivním. První úspěchy, které by se měly dostavit už v průběhu jednoho, maximálně dvou měsíců, posílí Vaší motivaci. Věřím, že najdete dobrého odborníka, který Vám pomůže Váš život zkvalitnit. V naší ordinaci poskytujeme odbornou pomoc při úpravě nadváhy především ženám.

  Proč poskytujete pomoc při hubnutí právě ženám? 

V oblasti zacházení s kaloriemi a tukového hospodářství ženské tělo funguje jinak než mužské.  Muži hubnou rychleji než ženy a mají dvojnásobně větší šanci, že svoji váhu  udrží.  I když muž a žena v průměru mají stejný počet tukových buněk, tukové buňky jsou u žen větší a od základu jsou naprogramované na to, aby tuk spíše ukládaly, než uvolňovaly – u mužů je tomu naopak. Proto muži při stejném programu hubnou rychleji než ženy. Za tuto „nespravedlnost“ mohou genetické faktory, hormonální profil žen, především hormon estrogen, který je od puberty nastaven na vytvoření zásob pro případ těhotenství. Díky hormonům je v těle ženy více enzymů, které tuky ukládají a pobízejí tukovou buňku k růstu a méně enzymů, které tuky uvolňují.   Víme, že i v přechodu je žena ohrožena obezitou, dokonce ještě více než ve mladším věku, protože se výrazně zpomaluje metabolismus a spalování tuků v jejím těle. Navíc po přechodu se tuk většinou ukládá v oblasti břicha, což je rizikové z hlediska vzniku mnoha civilizačních chorob – především srdečního infarktu, cukrovky, zvýšeného krevního tlaku, mozkové mrtvice nebo rakoviny.  Aby žena mohla zhubnout, musí se vytvořit individuální program, který bere v potaz  její vrozené vlastnosti, skladbu jejího těla (včetně poměru tukové a svalové hmoty) a především její hormonální profil.

Jak probíhá hubnutí ve vaší  ordinaci?
 V naší ordinaci při vstupním vyšetření pomocí odborné analýzy a speciální váhy zjistíme Váš hormonální profil a Vaší skladbu těla  – hlavní výchozí předpoklady pro vytvoření Vašeho osobního individuálního programu, který bude fungovat na Vaše tukové buňky. V průběhu léčby je velmi důležité tyto ukazatelé celou dobu sledovat – především množství tělesného tuku, vnitřního tuku, rizikového tuku, množství vody v těle, svalové hmoty, kvalitu kosti, množství vápníku a minerálů, klidový metabolismus a celkovou fyzickou kondici.
   Naše lékařky doporučují snížení množství tělesného tuku na rozmezí 25 až 35 procent. Při tomto snížení množství tělesného tuku se odbourá riziko mnoha závažných chorob, které doprovázejí obezitu  - především zvýšeného krevního tlaku, srdečního infarktu, cukrovky, mozkové mrtvice nebo rakoviny.  Na prvním místě je pro nás vždy Vaše zdraví.   
 Podle individuálních předpokladů připravujeme programy na tři anebo na šest měsíců. V některých případech, zejména při velké nadváze se může program prodloužit na devět nebo dvanáct měsíců.
   Cílem individuálního programu je výrazné snížení množství tukové tkáně tak, aby se ztráty nedotkly svalové hmoty. Neodborné diety často vedou nejen ke ztrátě tukové, ale také svalové hmoty. Následkem je zpomalení výměny látek (svaly jsou aktivní ve spalování tuku a kalorii, když je ztrácíte, začínáte spalovat méně kalorii a zbytek se převádí do tuku). Navíc redukční dieta, která omezí přísun živin do těla, vede k nárůstu enzymů, ukládajících tuk a proto po ukončení diety rychle naberete ztracená kila zpátky – není nutno dodávat, že místo ztracené svalové hmoty vyplní zase jen tuk.
Nárůst svalové hmoty, který je jedním z hlavních cílů osobního programu je základem tvarování postavy.  Pomocí speciální váhy sledujeme poměr svalové tkáně a tuku po celou dobu hubnutí. Hubnutí pro ženy znamená nikoliv úbytek váhy, ale především změnu poměru svalů a tuku v těle.K udržení dobrého poměru svalů a tuku napomáhá pohyb a cvičení.  Doporučíme Vám správný způsob stravování včetně výpočtu  jídelníčku a poradíme jak cvičit, aby se spaloval tuk.
Jak se platí služby úpravy nadváhy? 
Vstupní pohovor, vyšetření a měření ukazatelů skladby těla (množství tuku, svalové hmoty, vody, minerálů, hodnoty základního metabolismu)  provádíme v naší ordinaci zdarma. Zdarma je rovněž základní jídelníček. Sestavení individuálního programu cvičení lze objednat za 500 Kč. Připlatit lze i za zasílání jídelníčku jednou týdně na dobu 3 měsíců. Pak v případě, kdy je zapotřebí tělu ženy dodat detoxikační preparáty, doplnit chybějící  minerály, určité důležité živiny či v některých výjimečných případech předepsat léky na hubnutí, klientka zaplatí to, co v průběhu programu sama spotřebuje.  
 
V čem jsou výhody hubnutí u vás v ordinaci U Žižkovské věži?
Zkušený lékař vypracuje program ušitý Vám na míru. Součástí tohoto programu budou prověřené postupy a doplňky, které nejlépe fungují u žen a přimějí ženské tukové buňky „rozhazovat“ místo toho, aby celý život šetřily. Proto zhubnete rychleji ale hlavně – bez jo-jo efektu, tedy bez opětovného přibírání na váze po ukončení programu. Hubnutí v ordinaci pod lékařskou kontrolou je bezpečné, zlepší Vaší fyzickou kondici a sníží riziko civilizačních chorob - především srdečního infarktu, cukrovky, zvýšeného krevního tlaku, mozkové mrtvice nebo rakoviny. Zhubněte pro lepší zdraví a delší život!
 
 Pokud jste se doopravdy rozhodli zhubnout, vyplníte objednávkový formulář či napište do e-poradny dr.stehlikova@gmail.com, budeme Vás kontaktovat. Při hubnutí je nejdůležitější první krok!

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Odběr novinek