Mám depresi?

Pokud se nějakou dobu cítíte smutní, nervózní, nesoustředění, vyčerpáni či bez elánu poskytneme Vám nejen komplexní léčbu Váších obtíží, ale i kurz životního programování, který by Vám pomohl vrátit radost ze života, spokojenost se sebou samým a výkonnost. Kurz životního programování v naší ordinaci může být individuální nebo v psychoterapeutické skupině, vychází z principů  kognitivně behaviorální terapie a má zabránit návratu těchto nepříjemných stavů. 

Objednat se do naší ordinace u Žižkovské věže můžete pomocí formuláře „Objednejte se“, e-mailem dr.stehlikova@gmail.com nebo telefonicky 773694000. Pokud bydlíte mimo Prahu, můžete nám napsat e-mail, poskytneme radu.
 
Deprese patří k nejrozšířenějším chorobným stavům na planetě vůbec. Statistiky ukazují, že výskyt deprese prudce roste, zejména ve vyspělých státech. Množí se publikace, které sledují původ nárůstu depresivních problémů ve změnách životního stylu.
 
Člověk trpící depresí prožívá smutek, beznaděj a až bolestivou vyprahlost citů. Cítí se vyčerpaný, unavený, není schopen řešit své problémy, které se mu zdají být nepřekonatelné, do všeho se musí nutit. Někdy mívá myšlenky na sebevraždu. Každodenní aktivity může ztěžovat ochromující  úzkost, nesoustředěnost, roztěkanost či neklid. Úzkost a obavy narůstají, když člověk s depresí uvažuje o budoucnosti. Často lidé trpící depresí mluví o tom, že se jim nechce žít, že jsou „na dně“ a nikde nemají nic jistého, čeho by se mohli chytit, aby se z toho „dna“ dostali.
Depresivní člověk se cítí buď jako osamělý a nemilovaný nebo naopak jako „přítěž“ pro okolí, stydí se za to, že nedokáže uspokojit očekávání svých nejbližších. Má  bolestivý pocit, že mu jeho nejbližší nerozumí, například když ho povzbuzují, aby se sebral a koukal něco dělat zrovna ve chvílí, kdy se depresivní člověk nedonutí ani vstát ráno z postele. Tito lidé se na svého blízkého s depresí dívají jako na člověka, který se jim odcizil,  je lhostejný k dění kolem sebe a uzavírá se do vlastního světa  svých duševních bolístek.
 
Pokud Vy nebo někdo z Váších blízkých prožívá podobné obtíže, měli byste co nejdříve kontaktovat lékaře, nejlépe rovnou psychiatra. Stát tváří v tvář depresi bez pomoci je jednou t nejtěžších věcí na světě.
 
 

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek