Jak zhubnout v přechodu?

Období po přechodu má mnoho krásných stránek – ženy často říkají, že teprve po padesátce mají čas vychutnávat si život naplno a žijí podle vlastních představ v souladu se svým „Já“. Přechod má i své stinné stránky – ať už to jsou výkyvy nálady, únava či nepříjemné návaly. V případě těchto problémů nabízíme širokou paletu přírodních léčivých prostředků, které zmírní tyto obtíže.

Mnoho žen v přechodu přibírá na váze a jsou to kilogramy navíc, které pak zbytečně ženu zatěžují po celá dlouhá léta. Dokonce ženy, které byly celý život velmi štíhlé a nikdy neměly starosti s nadváhou, přiberou 2 – 4 kilogramy. Vysvětluje se to tím, že se po přechodu v důsledku hormonálních změn snižuje spotřeba kalorií. Proto je tak důležitá komplexní úprava jídelníčku, kterou připravíme Vám na míru. Na základě vyšetření výměny látek ve Vašem těle, například krevního cukru, tuků a jaterních testů sestavíme pro Vás individuální recept, který bude mít za cíl nejen snížení nadváhy, ale snížení rizika rozvoje cukrovky, srdečních chorob nebo mozkové mrtvice. Někdy bývá důležité i vyšetření funkce štítné žlázy.
Doporučíme Vám fyzickou aktivitu, vhodnou pro Váš zdravotní stav. Může to být běh, plavání, chůze nebo tanec. Pohyb v přechodu má obrovský význam, protože předchází rozvojiosteoporózy.
 
Mnoho žen přibírá v přechodu také kvůli tomu, že mají výkyvy nálad, během kterých se přejídají. Někdy chuť na sladké nebo potřeba se dobře najíst ne-li přejíst může být projevem tak zvané klimakterické deprese, kterou je zapotřebí včas rozpoznat a léčit. Při těchto potížích velmi pomáhá třezalka v kombinaci s některými potravinovými doplňky, které Vám doporučíme.
 
S přibývajícím věkem a změnami ve výměně látek lidé méně pociťují žízeň a proto pijí méně tekutin. Je to vážná chyba, protože dostatečné množství tekutin pomáhá odvádět škodlivé látky z těla. Nezapomínejte, že musíte vypít minimálně 2 litry tekutin denně, a pokud jste fyzicky aktivní, ještě více.
 
V případě nadváhy nad 15 – 20 kilogramů se osvědčil 26-týdenní program hubnutí, v případě že nadváha je vyšší než 20 kg doporučujeme 52-týdenní cyklus hubnutí. Doporučíme Vám i vhodné potravinové doplňky – spalovače tuků a další potřebné prvky a vitamíny, aby během hubnutí Vašemu tělu nic nechybělo.
 
 

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek