Obezita a zdraví

Je známo, že nadváha a obezita zkracují život a zvyšují riziko cukrovky, vysokého krevního tlaku, ischemické choroby srdeční, srdečního infarktu, mozkové mrtvice a některých nádorů (rakoviny dělohy, prsu, tlustého střeva).

Nehledě na úspěchy medicíny úmrtnost na tyto choroby v České republice neklesá. Jsme svědky toho, že stále častěji umírají lidé v produktivním věku. Přitom úpravou nadváhy, včasnou změnou životního stylu, stravovacích a pohybových zvyklostí by bylo možné snížit úmrtnost na srdeční, cévní a nádorová onemocnění až o polovinu a zabránit většině předčasných úmrtí!

Jen redukce hmotnosti a správná změna jídelníčku dokáže více než o polovinu snížit riziko srdečního infarktu či mrtvice a minimálně o třetinu omezit riziko rakoviny! V naší ordinaci Vám poradíme jak na to,  vypracujeme pro Vás detailní zdravý jídelníček, doporučíme další změny životosprávy včetně pohybových aktivit  a pomůžeme Vám dosáhnout Vaší ideální hmotnosti.
 
Postupná, ale trvalá změna životního stylu a dosažení optimální hmotnosti prodlouží život, posílí imunitu, zlepší kondici a zbaví Vás řady zdravotních potíží.
 
Jak toho dosáhnout? Některé rady najdete na těchto stránkách, ještě více můžete načerpat ve speciální literatuře, řadu doporučení jste jistě slyšeli od Vašeho praktického lékaře. Pokud Vám ovšem opravdu záleží na kvalitě Vašeho života, nechte si vypracovat analýzu Vašeho zdravotního stavu a osobní program pro zdravý život, dobrou kondici a úpravu nadváhy. Za poradenský servis a návštěvy v ordinaci nebudete nic platit. Očekáváme od Vás především odhodlání a časovou investici pro zlepšení svého zdraví a kvality života. 
 
Zeptat se či objednat se lze přes formulář, telefonicky - 773694000 či e-mailem dr.stehlikova@gmail.com.
Mám metabolický syndrom?

Mám metabolický syndrom?

Metabolický syndrom má každý čtvrtý obyvatel republiky s obvodem pasu nad 102 cm u mužů a nad 88 cm u žen. Metabolický syndrom je častým doprovodným jevem obezity, přejídání, nedostatku pohybu, chronického stresu, kouření a nadužívání alkoholu. Metabolický syndrom je poruchou výměny látek v těle, především krevních cukrů a tuků, který vede ke kornatění cév a srdečním chorobám. Nejlepší prevence tohoto zabijáku je redukce nadváhy a pohyb.
Celý článek »
Zdravotní dopady obezity

Zdravotní dopady obezity

Úpravou nadváhy, včasnou změnou životního stylu, stravovacích a pohybových zvyklostí by bylo možné snížit úmrtnost na srdeční, cévní a nádorová onemocnění až o polovinu a zabránit většině předčasných úmrtí!
Celý článek »

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek