Strach a úzkost se dobře léčí

Jak překonat strach a úzkost  
 
Pokud se nějakou dobu cítíte úzkostní, nervózní, nesoustředění, vyčerpáni či máte strach a pocit bezmocnosti,  pravděpodobně se jedná o některou z úzkostných poruch. Úzkostné poruchy jsou velmi dobře léčitelné, je naprosto zbytečné se trápit. V naší ordinaci Vám poskytneme jak psychoterapeutickou, tak v případě nutnosti i farmakologickou léčbu, která Vás těchto nepříjemných obtíží zbaví.
Objednat se do naší ordinace u Žižkovské věže můžete pomocí formuláře „Objednejte se“, e-mailem dr.stehlikova@gmail.com nebo telefonicky 773694000. Pomůžeme Vám hned, nemáme žádnou čekací dobu, přizpůsobíme se Vaším časovým možnostem. U časově náročnějšího psychoterapeutického programu může být doplatek ve výši do 300 Kč.  
 
Úzkost a strach
 
Úzkostné poruchy patří k nejrozšířenějším chorobným stavům vůbec – přibližně 20 % lidí na planetě trpí nějakou formou této poruchy aspoň jednou v životě. Občasná úzkost přepadla alespoň polovinu z nás. Statistiky ukazují, že výskyt úzkostných poruch prudce roste, zejména ve vyspělých státech.
 
Úzkost a strach jsou součástí pudu sebezáchovy a mají chránit člověka před nebezpečím. Přirozená úzkost nás doprovází při velmi důležitých či nepříjemných událostech. Ovšem pokud se někdo bojí více, než to odpovídá situaci a často není schopen upřesnit, čeho se bojí, můžeme mluvit o úzkostné poruše. Zvláštním druhem úzkosti jsou tak zvané panické stavy, kdy dochází k nečekaným záchvatům strachu, doprovázeným bušením srdce, závratěmi, potížemi při dýchání, pocitem „knedlíku v krku“, slabostí v nohou a pocity „na omdlení“. Při vyšetření u lékaře se pak zjistí, že postižený netrpí žádnou vážnou tělesnou chorobou. Další skupinou úzkostných poruch jsou fobie – iracionální strach z nějaké věci či situace, například strach z toho, že se lidé na vás dívají či strach mluvit na veřejnosti. Úzkost mohou vzbuzovat i nutkavé, vtíravé myšlenky či nesmyslné rituály, které mají úzkost naopak zahnat, ale berou mnoho času a energie (například, časté umývání rukou).  Úzkostné poruchy někdy doprovází deprese.
 
Pokud Vy nebo někdo z Vášich blízkých prožívá podobné obtíže, měli byste co nejdříve kontaktovat lékaře, nejlépe rovnou psychiatra. V naší ordinaci Vám poskytneme především psychoterapii, v případě potřeby – i léčbu psychofarmaky. Naučíme Vás zvládat úzkostné stavy - relaxovat, snižovat své napjetí a nepříjemné tělesné pocity. Pomocí speciálních technik Vás naučíme ovládat a měnit vlastní myšlenkové pochody, které vedou k úzkosti. V rámci psychoterapie pomůžeme Vám s řešením problémů, spojených s úzkostnou poruchou, naučíme Vás naplno využívat Vás vlastní potenciál k překonání úzkosti a samostatnému zvládnutí životních problémů. V případě potřeby Vám poskytneme navazující kurz pozitivního životního programování, který Vám vrátí  sebejistotu, vyrovnanost, radost ze života a výkonnost.
 
 
 


Vědět co v životě chci a nebát se být sám sebou

Vědět co v životě chci a nebát se být sám sebou

Život v harmonii se sebou samým nejen chrání před stresem a úzkostí, ale má blahodárný vliv i na tělesné zdraví.
Celý článek »

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek